Polska - Odkryj Opolski Bifyj

Cena: 939 zł / os.

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • 608 708 188
  • 25 632 54 54
  • Pon - So: 10.00 - 19.00

Opis:

Kraj
POLSKA
Opis

Stolica Polskiej Piosenki - Bajkowy pałac w Mosznej - Polskie Carcassonne z winnicą - Zamek w Niemodlinie - Nysa–Śląski Rzym - Głogówek - Góra św. Anny
Program1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do Opola. Zapoznanie z atrakcjami i zabytkami Stolicy Polskiej Piosenki: Wzgórze Uniwersyteckie ze Skwerem Artystów, Rynek z Aleją Gwiazd, katedra, Opolska Wenecja, Wieża Piastowska, amfiteatr. Dla chętnych zwiedzanie interaktywnego Muzeum Polskiej Piosenki (ok. 30 zł) lub spacer wzdłuż Odry na wyspę Bolko. Przejazd do malowniczego Muzeum Wsi Opolskiej z zabytkami opolskiej architektury drewnianej, m.in. kościół, szkoła, stara kuźnia, zabudowania mieszkalne i gospodarskie. Obiadokolacja*. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.


2 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Niemodlina. Zwiedzanie zewnątrz mającego ponad 700 lat zamku, w którym kręcono film „Jasminum”. Przejazd do Nysy, nazywanej Śląskim Rzymem. Zwiedzanie starówki z Domem Wagi Miejskiej, wieżą ratuszową, gotycką bazyliką św. św. Jakuba i Agnieszki oraz pobliskiego bastionu św. Jadwigi. Wizyta w polskim Carcassonne, czyli Paczkowie, gdzie będziemy podziwiać jeden z najlepiej w Europie zachowanych kompleksów średniowiecznych murów obronnych oraz urokliwe centrum. Następnie przejdziemy do położonej na wzgórzu winnicy – zwiedzanie oraz degustacja wina. Dla chętnych wizyta w mieszczącym się przy winnicy Metamuzeum Motoryzacji – z kolekcją zabytkowych samochodów i motocykli (ok. 25 zł). Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.


3 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Mosznej, gdzie w otoczeniu pięknego parku mieści się bajkowy zamek z 99 wieżyczkami i 365 pomieszczeniami. Zwiedzanie wnętrz oraz przechadzka wśród parkowych azalii i rododendronów. Wyjazd do Głogówka, którego historia związana jest z arystokratyczną rodziną Oppersdorffów oraz pobytem króla Jana Kazimierza czy Ludwiga van Beethovena. Spacer po mieście, gdzie zobaczymy zamek, kaplicę grobu pańskiego, kościół oo. Franciszkanów wraz z Domkiem Loretańskim, ratusz z rynkiem oraz jeden z najpiękniejszych kościołów na Śląsku - Kolegiatę św. Bartłomieja. Przystanek na tradycyjny śląski obiad*. Przejazd do Biedrzychowic, gdzie mieści się Farska Stodoła – izba regionalna, założona przez mieszkańców miejscowości. Przejazd na Górę św. Anny, będącą najważniejszym na Opolszczyźnie miejscem pielgrzymkowym z bazyliką pw. św. Anny Samotrzeciej oraz klasztorem franciszkanów, znajdującymi się na obszarze parku krajobrazowego, gdzie mieści się także geopark. Na zboczu wzniesienia znajduje się monumentalny pomnik Czynu Powstańczego, u którego stóp rozciąga się jeden z największych w Europie amfiteatrów, wzniesiony w latach 30. XX w. Wyjazd w drogę powrotną.
Zakwaterowanie


Hotel o standardzie *** w Opolu lub okolicach. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.
Świadczenia

Zakwaterowanie
2 noclegi.
Wyżywienie
2 śniadania. *Możliwość wykupienia pakietu: 2 obiadokolacje +1 tradycyjny śląski obiad w cenie 180 zł/ os.
Transport
autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.
Ubezpieczenie
Signal Iduna S.A.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 4 PLN.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.
Uwagi praktyczne


Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Trasa wycieczki - ok. 300 km.

Informacja o cenie:

Cena podstawowa nie obejmuje: 
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, degustacja w winnicy, opłaty lokalne – ok. 200 zł/os. Pilot rozlicza się z uczestnikami z kosztów programowych.
- programu fakultatywnego.
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty. Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf


Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...